Strategia sprzedawania, blogowania, marketingu i osiągania zysków.

neuromarketing the big 5Poniższy film jest elementarzem, bazą, punktem wyjścia, blokami startowymi dla każdego kto zajmuje się marketingiem. I to bez względu na to czy dużym, czy małym, czy B2B czy B2C. Lub czy twój marketing obejmuje produkty twojej firmy czy też tylko (aż) ciebie samego.

Doprawdy, gdyby ten krótki film był bezwzględnie wymaganym sprawdzianem  rozumienia  dlaczego naprawdę ludzie kupują, to nie byłoby żadnej firmy, żadnej osoby sprzedającej cokolwiek, która musiałaby narzekać na brak zysków, a działy marketingu zamiast nieefektywności, przynosiłby w końcu zyski.

Dopóki jednak szefowie marketingu, twórcy strategii i taktyk marketingowych, reklamowych, szkoleniowcy d/s sprzedaży, wszystkie osoby zajmujące się sprzedażą, nie zrozumieją, że właśnie tak działa umysł klienta – to czarna dziura wessie ich szybciej niż się spodziewają. Lub już wsysa. Ten film jest jak abecadło, od którego należy zacząć. Powinien być przedmiotem egzaminacyjnym na wszystkich działach marketingu i zarządzania na wszystkich wyższych uczelniach w Polsce. Od niego powinni zacząć swoją własną edukację ci, którzy uczą innych marketingu i sprzedaży.

To nie jest wpis i film pompatyczny, w stylu amerykańskich „Think Big!” (choć w takim myśleniu nie ma nic, absolutnie nic złego, wręcz odwrotnie). Pokazuję tu w pigułce informacje, jak działa umysł człowieka, która ma coś kupić. Ta wiedza jest zarówno neurologiczna, jak i psychologiczna.

Kto zrozumie i wdroży takie działania, jak te pokazane i jakże prosto i dostępnie wytłumaczone na tym filmie – ten przetrwa i zwycięży. Czy sprzedajesz, czy jesteś marketingowcem, czy piszesz blog, cokolwiek robisz, co polega na zwiększeniu twoich zysków, profitów, to pójdzie ci łatwiej, jeśli wprowadzisz zmianę do twojego sposobu postrzegania motywacji zakupowej (decyzyjnej) innych ludzi.

Zmiana procesu myślenia jest tak szybka i efektywna, jak mocne i rzeczywiste jest pragnienie odniesienia sukcesu. Nie jest ważne czy jesteś prezesem wielkiej firmy, czy małej, czy sprzedajesz siebie jako dostawcę usługi, czy masz potężny dział marketingu, tu znajdują się odpowiedzi dlaczego ludzie nie kupują twojego produktu przez to, jaki marketing do tej pory stosujesz. Pamiętaj też, że „jaki pan – taki kram”. Pamiętaj też, że to właśnie od ciebie powinna zacząć się zmiana i że to ty musisz być w tej zmianie liderem, tak, aby inni w twojej firmie wzięli przykład z tego, który w niej rządzi. Dzisiejszy szef, prezes, dyrektor musi być  l i d e r e m. Musi być p r z y k ł a d e m  dla swoich ludzi, musi nadawać ton i kształt temu, co się dzieje i ma dziać z jego firmą. Ty musisz być taki, że inni, a przynajmniej ponad 3/4 twojego zespołu, twojej „armii”, też będzie chciała być taka jak ty. Wtedy wygracie.

Teraz masz okazję obejrzeć i zastanowić się, co dzieli ciebie i twoją firmę od skutecznej sprzedaży.

Film posiada napisy polskie. Czas trwania 18 minut.

Simon Sinek: Dlaczego ludzie kupują:

ElwiraStadnik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s