Złe / Dobre

zebule_logo12 przykłady, w sumie takich samych stron. Obie zajmują się promowaniem mody i designu. Pokazuję je po to, aby pokazać jak nie należy i jak należy tworzyć strony o modzie i art-designe. Nie chodzi tu o moją ocenę  samej wartości merytorycznej pokazanych w obydwu stronach obrazów, ubrań czy fotografii, lecz o to, co i w jaki sposób  jest dostarczone poprzez stronę mózgowi i jak mózg to odbiera.

Informacja dostarczona przez zmysł wzroku do mózgu ma o wiele trudniejsze zadanie niż na przykład informacja zapachowa (pisałam o tym tu: Elegancki Mężczyzna)  

Przy „ochocie” na dostarczenie jak największej ilości informacji (w celu „uatrakcyjnienia” danego e-magazynu), a dostarczanych na małych powierzchniach, a takimi są strony internetowe, należy zachować jak największą czystość i usystematyzowany przekaz, a nie zmuszać umysł, aby „latał” w te i wefte, a na dodatek do góry nogami. To charakterystyczny błąd wydawców większości e-magazynów, dający niestety efekt w postaci zmęczenia umysłu i po prostu jego gubienia się. A już zdecydowanie odbiera możliwość zapamiętania emocjonalno-pozytywnego. Może gdyby zawartość tych magazynów stanowiła wartość samą w sobie, to wtedy nie byłyby te e-magazyny zaśmiecane niczym kalejdoskopy z ruchomymi wirującymi w kółko kolorowymi szkiełkami.

Oceńcie sami, gdzie się wam lepiej czyta, ogląda, nawiguje na każdych z tych stron.

ZŁY: CONFASHION MAGAZINE

Jak sam siebie nazywa: magazyn wyznawców mody. Ze swej strony dodam, że confession (w wymowie brzmi tak samo jakbyśmy połączyli słówko con i fashion) znaczy: wyznanie lub przyznanie (się) do: popełnionego czynu, spowiedzi, wyznania uczynku, przyznania się do czegoś, a nie wyznawania jakiejś ideologii, wiary, itp. Ale cóż, Polak potrafi i pewnie wykombinowali sobie nowe słowa angielsko podobne. Ale con oznacza przeciwko. Pro – za. Czyli totalna bzdura w postaci „confashion”, o ile trzymamy się j. angielskiego. Bo wychodzi na to, że ten magazyn jest przeciwko modzie. Polak potrafi.

(klik na obrazek)

538854_214693771974890_322571659_a

.

***

DOBRY: THE MAGAZINE ZEBULE

dedicated to discover young designers, czyli: dedykowany odkrywaniu młodych designerów.

(klik na obrazek)

zebule_logo1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s