Elegancki Mężczyzna

suit1-266x300Pomimo że, albo może właśnie dlatego że, mam za sobą 10 lat pracy jako development coach z przedstawicielami obydwu płci – właśnie dlatego nie przyszłoby mi do głowy wchodzić z butami na męskie terytorium modowe  i dyktować mężczyznom co mają nosić, a czego nie. Mówię: dyktować i mówię: Mężczyznom. Kobiety od zawsze popełniają ten sam błąd w relacjach z mężczyznami, a mianowicie nie nabywają wiedzy o tym, jak funkcjonuje umysł mężczyzny, w związku z tym wciąż mają conflict area zamiast strawberry fields forever. Pewnie wynika to z faktu, iż w większości przypadków kobiety wolą wydawać pieniądze na co innego niż książki, a jeżeli już kupują książki, to nie są to te, które dałby im wiedzę pozwalającą zrozumieć, że umysły kobiet i mężczyzn się różnią i że zdecydowanie warto zapoznać się z instrukcją obsługi (jest to zdrowsze dla umysłu, a często i dla ciała…), zanim przystąpi się do wiecznego narzekania, że coś nie funkcjonuje tak, jak należy…

I w związku z tą różnicą w funkcjonowaniu mózgów obydwu płci, zamiast pisać o tym, jak powinien być ubrany mężczyzna chcący być uznany za Eleganckiego Mężczyznę, podpowiem panom jak funkcjonuje umysł i percepcja kobiet.

Najważniejszym zmysłem jest u kobiet, uwaga: węch. W wewnętrznym obszarze nosa, na powierzchni zaledwie 2,5 cm (x2) znajduje się około 40 milionów receptorów węchowych. To węch, a nie smak pobudza apetyt. To węch, a nie wzrok ostrzega przed niebezpieczeństwem. To węch uruchamia pierwotne popędy. Kobiety mają o wiele lepszy węch niż mężczyźni. Informacja zapachowa dociera do mózgu o wiele szybciej niż informacja wzrokowa. Dlatego na przykład alkoholikom chcącym wyjść z nałogu najbardziej szkodzi przebywanie w towarzystwie osób spożywających alkohol właśnie ze względu na zapach alkoholu. W toku ewolucji kory mózgowej część komórek węchowych przekwalifikowała się, by analizować informacje emocjonalne. To oznacza, że za węch i emocje odpowiadają te same komórki węchomózgowia. Bodźce węchowe omijają rejony mózgu odpowiedzialne za myślenie racjonalne i wywołują silne reakcje układu nerwowego, wpływają na zmianę temperatury, rytm serca czy częstotliwość oddechu. Zapachy potrafią więc oddziaływać bezpośrednio na nasze emocje, wywołując reakcje, zanim jeszcze zdamy sobie z tego sprawę.

Tak więc panowie, jeżeli wyruszacie na polowanie pamiętajcie, że waszą najlepszą bronią,  jest wasz zapach. Byłoby zbyt trywialne, abym pisała jak uzyskać wabiący zapach, więc dodam tylko, że nie pochodzi on z nie mycia się tudzież śmierdzących ubrań.

Kolejny, pewnie zaskakujący większość, zmysł pomagający mężczyznom dostać się do nagrody to kobiecy zmysł słuchu. Tak, słuchu. A więc wasz, panowie, ton głosu, tembr, tonacja, czyli nawet nie tyle, co mówicie wyruszając na dzisiejsze pole truskaweczek, ale jakim tonem to mówicie. Zmysł słuchu u większości kobiet jest tak wrażliwy jak strefy erogenne jej ciała. A dostęp do kobiecych uszu macie panowie o wiele szybszy i prostszy niż do stref erogennych jej ciała… Ucho przetwarzające dźwięk tak naprawdę przetwarza wibracje. Ponieważ dźwięk jest wibracją energii. Gdyby tak nie było, to muzyka nie byłaby w stanie wywoływać uniesień, łez, radości, a złowrogi szept nie powodowałby paraliżu mięśni ze strachu.

Tak więc panowie, pilnujcie tonu waszego głosu chcąc dostać to, na co macie ochotę.

A co ze zmysłem wzroku? Wbrew pozorom nie jest on tak ważny w ocenie szans kandydata, któremu ma przypaść nagroda. Kobiety, w przeciwieństwie do was, panowie, nie są wzrokowcami. Ponad 80 procent informacji o świecie dociera do nas za pośrednictwem wzroku. A jednak w puli genów znajdują się zaledwie 3 geny związane z widzeniem. Natomiast ze zmysłem węchu powiązanych jest ich aż 1000. To, na co kobiety patrzą oglądając mężczyznę, może być natychmiast zdewaluowane przez jego zapach lub ton głosu. I bez względu w co jest ubrany – przestaje być uznawany za Mężczyznę Eleganckiego.

Wykorzystajcie z pożytkiem, Eleganccy Mężczyźni lub ci z was, którzy takim pragną się stać, powyższe informacje, a będzie nagroda, oj będzie. Będzie podziw i będzie grzejąca wasze lędźwie przyjemnym ciepłem satysfakcja ze zwycięstwa.

A ja pozostaję w nadziei, że to jednak zdejmowanie ubrań będzie wciąż dla was ważniejsze niż ubieranie się. W przeciwnym bowiem przypadku znaczyłoby to, że czas dla was na rozpoczęcie spisywania wspomnień z, minionych już lat, świetności waszych polowań, czego ani wam, ani sobie i innym kobietom nie życzę…

tumblr_mfip32yi5s1rjw8xmo1_500

podpis2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s