Najsławniejszy blogger – The Sartorialist

the-sartorialist-85Bloggerów związanych z modą jest mnóstwo, jedni dopiero zaczynają, inni są od paru lat, inni od wielu. Pokażę Wam przykład bloga związanego z modą – najsławniejszy. Co wyróżnia ten blog od innych? To, że jest na nim pokazany styl, a nie moda. To, że wszystko, co tam oglądamy daje się natychmiast zastosować w życiu codziennym każdego, w zależności od własnych preferencji. To, co wyróżnia ten blog to fakt, że bez względu na o, co pokazują kreatorzy mody i zgapiający od nich blogerzy, tam zawsze pokazany jest prawdziwy, ale nieznany nikomu człowiek, który ma STYL.

Moda co rusz się zmienia (ponoć dlatego, że jest tak okropna…), a styl, jeśli się go ma – pozostaje zawsze, bez względu na trendy w modzie. I to pokazuje Scott Schuman na swoim, prowadzonym od 2006 blogu. Przed założeniem bloga pracował wiele lat w środowisku związanym z modą, a raczej z ubraniami. Po czym poszedł za tym, co najbardziej grało mu sercu i stworzył blog o nazwie The Sartorialist. Jednakże jest jeszcze oczywiście coś więcej niż sprawne prowadzenie bloga, czystość wizualna użytego szablonu, brak zabijających blog reklam  – jest coś, co nazywa się talentem do widzenia tego, co sprawia że dana osoba ma styl, do wyłapania tego czegoś wśród przechodniów, nieznanych nikomu ludzi, żadnych gwiazd czy celebrytów.

Scott Schuman podróżuje po świecie i pstryka sobie fotki nieznanym sobie ludziom. Wsadza te fotki na swój blog, a za jego widzeniem stylu godnego pokazania podąża 144 195 obserwujących na Twitterze, 141.694 obserwujących na Facebooku. Każde wydumane wysilanie się na „stworzenie” wizerunku zdecydowanej większości bloggersów będzie skazane na niepowodzenie, ponieważ oprócz efektu WOW, który mózg ludzki potrzebuje, żeby chcieć coś mieć, to niezbędny jest również efekt, uwaga: możliwości, zgodnie ze wzorcami w neuronach lustrzanych, utożsamienia się z obiektem noszącym, w tym przypadku jakiś ubranie. Scott Schuman pokzauje normalnych ludzi, lecz ubranych trochę inaczej niż reszta, ale tak inaczej, że chce się też tak wyglądać i podświadomie wie się, że  (ważna podpowiedź da rodzimych „fashionistów”- bloggersów) jest to możliwe bez żadnego wysiłku finansowego.

Jestem przekonana, że większość pism modowych pójdzie w całkowitą odstawkę z prostego powodu: nie rozumienia w którą stronę podąża i jak funkcjonuje mózg współczesnego człowieka i nie podążania za tym. Do tego potrzebna jest ogromna wiedza, a nie tylko wizje artystyczne wydawców owych magazynów i zatrudnionych tam redaktorów. Staną się one pismami niszowymi i znajdą się w głębokiej niszy finansowej już niedługo. Już się stają…

Blog Schumana nie pokazuje przebierania się w modowe wydumki, lecz pokazuje STYL. Do wyboru, do koloru, styl kobiet, mężczyzn, seniorek, seniorów. Wydał album ze swoimi „ulicznymi” fotografiami, wersję z okładką dla kobiet i z okładką dla mężczyzn. Stał się w ciągu tych 8 lat prowadzenia bloga swego rodzaju guru w świecie mody, choć sam się absolutnie za takiego nie uważa. Pomimo, że nie wprowadza mody z wybiegów na ulicę, lecz celebruje modę z ulicy i pokazuje ją światu – jest zapraszany na pokazy mody sławnych kreatorów (i z których wcale „w zamian” nie robi sprawozdań na swoim blogu), i jest sadzany w pierwszych rzędach. Pokazuje zwykłych ludzi, ponieważ świat, jakby tu nie powiedzieć, ha ha, w swej zdecydowanej większości składa się ze zwykłych ludzi, a nie z niezgodnych z prawidłową anatomią ciał na wybiegach.

Zresztą zobaczcie sami Scott Schuman – The Sartorialist

podpis2

Reklamy

2 thoughts on “Najsławniejszy blogger – The Sartorialist

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s