Myśleć jak Leonardo da Vinci

Myslec-jak-Leonardo-da-Vinci_Michael-J-Gelb,images_big,17,978-83-7301-582-1Doświadczenie nigdy nie myli. To jedynie twój osąd błądzi, spodziewając się rezultatów, które nie są bezpośrednim wynikiem twoich eksperymentów.

Chcąc poznać, jaka dusza zamieszkuje w czyimś ciele, obserwujemy, w jakim to ciało lubuje się otoczeniu, bo jeśli panują w nim nieporządek i pomieszanie, taki sam nieporządek i pomieszanie panują w jego duszy.

Leonardo da Vinci

Wszystkim chcącym trenować wyobraźnię kreatywną (jej przeciwieństwo to wyobraźnia syntetyczna) zdecydowanie przyda się lektura tej książki. O ile większość faktów z twórczości Leonarda da Vinci jest znana, to tak naprawdę clou jego życia było w czymś, co historia nazywa Białym Bractwem i jest znane niewielu. W dziejach świata pojawiały się nieprzeciętne jednostki, które wywarły ogromny wpływ na całą ludzkość. Zostawiły w dziełach,  pismach i przekazach ustnych wiedzę ponadczasową. Byli tu nie tak dawno lub tysiące lat temu.

Autor książki Michael J. Gelb nie pisze o tym co prawda o tym, ale, w oparciu o 7 głównych filarów rozwijających kreatywność i sposób tworzenia Leonarda, poprowadzi każdego przez swoisty auto-trening. Napisana w sposób prosty stanowi samoistny warsztat rozwoju kreatywności dostępny każdemu gotowemu do rozwoju człowiekowi.

Dzięki wyobraźni syntetycznej otrzymujemy świadectwa szkolne czy uczelniane.

Dzięki wyobraźni kreatywnej powstają rzeczy, które zmieniają świat.

***

Myslec-jak-Leonardo-da-Vinci_Michael-J-Gelb,images_big,17,978-83-7301-582-1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s